4 Porady dotyczące pisania dla Twojego bloga biznesowego

Prowadzisz bloga i wiesz, że treść jest największym słowem kluczowym w marketingu, a następnie storytelling. Ale nie jesteś ekspertem od marketingu i nie zawsze jest dla Ciebie oczywiste, o jakich tematach pisać na swoim blogu biznesowym.

Potrzebujesz listy rzeczy do zrobienia i nie do zrobienia. Tak więc, oto cztery wskazówki, zaadaptowane z listy grupy marketingowej Adhere, które zminimalizują Twój niepokój i zrażenie klientów oraz zmaksymalizują obecność Twojej firmy w sieci.

Do zrobienia:

Repurpose Purposefully: Blogowanie jest pochodną i odniesienia, co oznacza, że można tworzyć treści oparte na innych artykułach, jeśli przypisać źródła. Ale nie chcesz powtarzać tego, co Twoi konkurenci lub koledzy już powiedzieli. Celem Twoich treści jest pokazanie Twojego punktu widzenia, Twojego podejścia do spraw i klientów oraz Twojego stylu. W związku z tym wpisy na blogu powinny to odzwierciedlać, a nie tylko powtarzać pracę innych osób.
Dodaj wartość: Ta wskazówka jest powiązana z powyższą, ale nie dotyczy wyłącznie Ciebie. Weź pod uwagę swoich klientów, swoją publiczność, swój rynek docelowy i twórz treści, których potrzebują. Co chcieliby przeczytać? Jak możesz dodać wartość i w rezultacie poprowadzić ludzi do swoich produktów? Nie używaj każdego postu do promowania sprzedaży. Twój blog to jednocześnie komunikacja bezpośrednia i pośrednia, to zmieniająca się, żywa wizytówka, którą przedstawiasz światu do jego celów.

Nie rób tego:

Unikaj gorących tematów: Jasne, że chcesz być istotny, ale Twój blog biznesowy powinien unikać polityki, religii i wiadomości niezwiązanych z Twoją branżą. Jeśli otwarcie mówisz o swoich poglądach politycznych lub religijnych, ryzykujesz, że zrazisz do siebie klientów i wygenerujesz wiele negatywnych komentarzy. Wszyscy pragniemy uwagi w sieci, ale nie każda uwaga jest dobra dla Twojej firmy. Pamiętaj również, że ludzie, którzy milczą na zapalne tematy, niekoniecznie są pozbawieni opinii. Po prostu nie wiesz, jak ludzie zareagują, ale możesz się założyć, że w przypadku gorących tematów będzie to prawdopodobnie zła reakcja.
Kapitalizacja na tragedii: Kiedy dzieje się coś strasznego, jak trzęsienie ziemi lub atak terrorystyczny, wiele osób wchodzi do Internetu i wyraża swoje opinie. Nie rób tego na swoim blogu biznesowym. O ile tragedia nie dotyczy w jakiś sposób Twojej branży lub nie jest istotna dla Twojej pracy, nie omawiaj jej, aby przyciągnąć publiczność. Jest tylko tyle emocjonalnej manipulacji, ile ludzie są w stanie znieść, a takie podejście może zrazić tyle samo osób, co przyciągnąć.

Porozmawiaj z prawnikiem

Jeśli potrzebujesz pomocy w prowadzeniu biznesu, porozmawiaj z ekspertem. Prawnik może Ci pomóc we wszystkim, od zgodności z przepisami i umowami po odpowiedni marketing na stronie internetowej.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *