5 najlepszych porad prawnych dla firm internetowych

Czy naprawdę jesteś w biznesie, jeśli nie jesteś online? Podczas gdy niektóre strony internetowe małych firm są rozszerzenia cegły i zaprawy sklep, inni reprezentują firmy całą działalność. I wszystkie są cateringiem dla połączonej bazy klientów.

Niezależnie od obecności w Internecie, nawigacji online reklamy, sprzedaży, mediów społecznościowych i cyberbezpieczeństwa może być trudne zadanie dla każdego właściciela małej firmy. Oto kilka wskazówek prawnych, które pomogą Twojej firmy online:

1. Czy moja firma potrzebuje licencji, aby sprzedawać online?

Niektóre firmy potrzebują licencji, inne nie. I, ogólnie rzecz biorąc, jeśli nie potrzebujesz licencji do sprzedaży konkretnego produktu offline, nie trzeba go online. Nie oznacza to, że powinieneś po prostu założyć stronę internetową i rozpocząć sprzedaż – zrób badania (lub zleć to prawnikowi), czy i jakiego rodzaju licencji będziesz potrzebował.

2. FKH wydaje nowe wytyczne dla reklam online

Mam nadzieję, że już wiesz, że Federalna Komisja Handlu reguluje wszystkie reklamy, nawet online. A „Dot Com Disclosures” FKH dostarcza wskazówek dla mobilnych i internetowych reklamodawców, jak sprawić, by wymagane informacje o reklamach były jasne i rzucające się w oczy online.

3. 5 najlepszych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa cybernetycznego dla małych firm

Zhakowanie firmy może kosztować nie tylko czas i pieniądze, ale również klientów. Ponieważ firmy internetowe mogą mieć większy dostęp do danych klientów, muszą podjąć dodatkowe kroki (z personelem, sprzedawcami i swoją stroną internetową), aby dane te były bezpieczne.

4. 4 Porady dotyczące pisania bloga biznesowego

Nie można mieć biznesu online bez obecności w mediach społecznościowych, a blog biznesowy jest pierwszym krokiem do ustanowienia tej obecności. Upewnij się, że Twój blog biznesowy wnosi własną perspektywę do treści i dodaje wartość dla klientów poza natychmiastową sprzedażą. (I może chcesz uniknąć gorących tematów i tragedii, które są lepiej obsługiwane przez rozważne, w komunikacji osobistej).

5. Wskazówki dotyczące międzynarodowej sprzedaży online

Zanim zaczniesz prowadzić swój biznes online na skalę globalną, upewnij się, że znasz tajniki międzynarodowych podatków i taryf, jak również międzynarodowych przepisów reklamowych, które mogą różnić się od przepisów FKH. Aha, i jak dużo wiesz o Zharmonizowanym Systemie Oznaczania i Kodowania Towarów?

Jeśli masz więcej pytań dotyczących prowadzenia biznesu w Internecie lub udoskonalania swojej obecności w sieci, powinieneś skontaktować się z doświadczonym prawnikiem biznesowym i handlowym już dziś.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *