5 wskazówek, jak chronić swój biznes przed przestępczością

Starasz się nie martwić zbytnio o przestępczość. Po tym wszystkim, zwolennicy pozytywnego myślenia sugerują, że cokolwiek martwisz się o manifestuje. Mimo to, musisz wprowadzić pewne procesy, aby chronić swój biznes przed przestępczością.

Oto kilka wskazówek dotyczących prostych systemów, zainspirowanych listą Startup Donut, które możesz wdrożyć, aby uczynić swój biznes bezpiecznym, wewnątrz i na zewnątrz. Mając je na miejscu, będziesz miał więcej czasu, aby skupić się na dobrych rzeczach, takich jak rozwój.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w biznesie

Dokonaj oceny ryzyka: Pierwszym krokiem jest rozpoznanie terenu i zastanowienie się, co trzeba zabezpieczyć. Czy Twoje biuro znajduje się w centrum handlowym z ochroną, czy w modnym magazynie w zacienionej części miasta? Twoja lokalizacja, działalność i poszczególne rodzaje ryzyka, na które musisz zwrócić uwagę, będą zależeć od tego, czym się zajmujesz i gdzie jesteś.
Zajmij się podstawami: Gdziekolwiek się znajdujesz, sprawdź okna, drzwi i miejsca szczególnie narażone. Czy wszystkie z nich można zamknąć w razie potrzeby? Czy ktoś sprawdza, czy są one zabezpieczone w odpowiednim czasie? Co z systemami alarmowymi i kamerami? Proste środki odstraszające są bardzo skuteczne i mogą zapobiec kosztownym włamaniom. Jeśli będziesz musiał wydać pieniądze na poprawę bezpieczeństwa, sprawdź, czy nie obniżysz kosztów ubezpieczenia.
Mówiąc o ubezpieczeniu: Czy jesteś odpowiednio zabezpieczony? Posiadanie ubezpieczenia nie zapobiega przestępczości, ale daje pewność, że jeśli coś złego się wydarzy, nie zniszczy to Twojego biznesu.
Zorganizuj się: Aby zapobiec kradzieży, wiedz, co masz. Zawsze dbaj o porządek w magazynie i miej świadomość potrzeb biznesowych. Jeśli coś zniknie lub wyda się dziwne, będziesz o tym wiedział. Może to zapobiec zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym kradzieżom, w zależności od rodzaju działalności.
Przeszkol pracowników w zakresie bezpieczeństwa: Upewnij się, że każdy w Twoim sklepie ma pojęcie o tym, jak radzić sobie z niebezpieczną sytuacją. Niektórzy właściciele firm zadają sobie wiele trudu, jak na przykład pewien mężczyzna z Georgii, który zapewnił swoim pracownikom pistolety i szkolenie z obsługi broni po serii włamań w regionie. Nie musisz być aż tak ekstremalny, ale mimo to powinieneś szkolić pracowników w zakresie reagowania w sytuacjach awaryjnych w kontekście konkretnego biznesu, którego jesteś właścicielem.

Skonsultuj się z radcą prawnym

Jeśli nie jesteś pewien, jak podejść do całkowitego systemu bezpieczeństwa i chcesz uzyskać pomoc w zakresie różnych aspektów – od planowania do ubezpieczenia i wskazówek dotyczących szkolenia pracowników – porozmawiaj z prawnikiem. Prawnik może udzielić wskazówek i doradzić w zakresie szczegółów dotyczących Twojej działalności.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *