Były dyrektor BBB w Tulsa dostaje 37 miesięcy więzienia za oszustwo na 1,8 mln dolarów

Nie można oceniać książki po okładce i nie można oceniać osoby po jej tytułach. Były senator z Oklahomy i prezes Tulsa Better Business Bureau, Rick Brinkley, pójdzie do więzienia za oszustwa i uchylanie się od płacenia podatków.

Oskarżony o kradzież $1.8 miliona z BBB, Brinkley musi stawić się w więzieniu w prima aprilis, jak na ironię, aby odbyć 37-miesięczny wyrok wynikający z jego przyznania się do winy latem ubiegłego roku. Został on skazany w zeszłym tygodniu, a przesłuchanie było odkrywcze, jak podaje Oklahoma’s News on 6.

Nowy cel odnaleziony

Teraz samozwańczy „biedak”, który rozważał samobójstwo, według jego zeznań podczas rozprawy skazującej, Brinkley twierdzi, że stoczenie się na dno pomogło mu odnaleźć swój cel, którym jest pomaganie ludziom.

Wcześniej, gdy Brinkley otrzymywał wynagrodzenie za pomaganie ludziom, najwyraźniej wypisywał sobie czeki z funduszy BBB i używał ich do spłacania długów z hazardu i kart kredytowych. Jest też winien IRS $150,000.

Tulsa BBB wydaje się nie być pod wrażeniem zeznań Brinkleya, który stracił nie tylko skradzione fundusze, ale także zaufanie publiczne, członków i wynikające z tego składki, które przynoszą co roku. W oświadczeniu, BBB powiedział: „Nie ulega wątpliwości, że oszukańcze, przestępcze zachowanie pana Brinkleya przez wiele lat poważnie zaszkodziło BBB Tulsa, instytucji non-profit, której misją jest promowanie uczciwości, rzetelności i przejrzystości w środowisku biznesowym.”

Restytucja reputacji?

Brinkley utracił swoje mienie i gospodarstwa na rzecz rządu, aby zapłacić restytucję i musi się zgłosić do więzienia w ciągu zaledwie kilku tygodni. Były senator rzeczywiście upadł daleko. Jednak jego wyrok jest niewielką ceną, biorąc pod uwagę przestępstwa, które popełnił i zakres kradzieży. Według BBB, „szkody dla reputacji i wizerunku publicznego BBB Tulsa są nie do oszacowania”.

Potrzebujesz pomocy?

Nie rób tego, co zrobił Rick Brinkley lub Ty też możesz znaleźć się w kupie kłopotów. Jeśli potrzebujesz pomocy z dowolnym aspektem działalności gospodarczej, porozmawiać z prawnikiem. Uzyskaj wskazówki dotyczące działania w ramach prawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *