Czy Twoja mała firma jest gotowa na 2017 rok? Oto nasze najlepsze porady prawne z ubiegłego roku

Jeśli jesteś kimś takim jak my, być może byłeś zbyt skoncentrowany na codziennych operacjach swojej małej firmy, aby nawet zauważyć, że kalendarz przesunął się z 2016 na 2017. A jeśli Nowy Rok zaskoczył Cię, nie martw się – nie jest jeszcze za późno, aby podjąć kilka biznesowych postanowień i celów na następne 12 miesięcy.

Potrzebujesz wskazówek, jak sprawić, by rok 2017 był jeszcze lepszy niż 2016? Oto nasze największe i najlepsze wskazówki prawne dla małych firm z ubiegłego roku:

1. 5 Porady dla zanim uruchomisz swój startup

Jeśli rozpoczęcie nowego biznesu w na swojej liście 2017 to-do, nasza lista rzeczy do rozważenia przed uruchomieniem powinien być twój piąty przystanek.

2. 5 wskazówek budżetowych dla startupów i małych firm

Pieniądze są na głowie każdego na początku roku. Oto kilka sposobów, aby nie martwić się o to na koniec tego roku.

3. Top 5 wskazówek dla startupów zatrudniających bezpłatnych stażystów

Staż może być wygraną zarówno dla Twojego startupu, jak i stażysty. Ale można zarówno stracić legalnie, jeśli nie wiesz, co robisz. Oto jak uzyskać korzyści z bezpłatnych staży bez nielegalnego wykorzystywania stażystów.

4. 5 Porady prawne dotyczące zarządzania kryzysowego w małej firmie

Mam nadzieję, że nie wchodzisz w 2017 rok myśląc, że będzie to 365 dni słońca i róż. Podczas gdy nadzieja na najlepsze jest niezbędnym elementem przedsiębiorczości, planowanie na najgorsze jest absolutnie konieczne, aby poruszać się po wzburzonych morzach rozwoju małej firmy.

5. 5 wskazówek na temat zapobiegania przestępczości w miejscu pracy

Mówi się, że przestępczość nie popłaca. Ale to nie znaczy, że nie może to kosztować Twojej małej firmy w krótkim i długim okresie czasu.

6. 3 wskazówki, jak uniknąć bankructwa małej firmy

Gdyby wszystkie startupy odnosiły sukcesy, prawdopodobnie wszyscy bylibyśmy własnymi szefami. Bankructwo jest ryzykiem dla każdej małej firmy, ale to nie czyni go nieuniknionym.

7. 7 Porady prawne dla startupów zwalniających pracowników

To najgorsze uczucie, jakie może mieć szef – albo źle zatrudniłeś pracownika, albo nie stać cię na opłacenie tego właściwego. Nie pogarszaj więc sytuacji, bezprawnie zwalniając pracownika lub ryzykując późniejszym pozwem sądowym.

Zawsze są powody do optymizmu na początku nowego roku, ale jeśli twój prawny perspektywy nie jest tak obiecujący, może warto skonsultować się z doświadczonym prawnikiem handlowym o swoich obawach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *