Dlaczego nawet mała firma potrzebuje działu HR

Masz małą firmę i chciałbyś, aby się rozwijała. Kiedy myślisz o rozwoju, jednak, i kierunek chcesz podjąć, to nie obejmuje zatrudnianie menedżera zasobów ludzkich lub zespołu.

Ale artykuł w Slate mówi, że w rzeczywistości, HR jest dokładnie to, czego potrzebujesz. Dlaczego? Głównie ze względu na kwestie zgodności z przepisami, ale także w celu rekrutacji talentów. Przyjrzyjmy się, co HR może zrobić dla Ciebie.

Zmiana kierunku

Małe firmy nie mają wszystkich tych samych wymagań zgodności jako bardzo dużych, ale na pewno mają niektóre. Im dłużej działasz na własną rękę, tym bardziej prawdopodobne jest, że znajdziesz się w tarapatach w dół linii za nieprzestrzeganie wymogów prawnych dla swojej firmy.

„Jest tak wiele przepisów, o których firmy nie wiedzą, co stanowi problem dla działu kadr” – powiedziała w wywiadzie dla Slate Margaret Spence – prezes i dyrektor generalny Douglas Claims and Risk Consultants Inc. oraz członek rady doradczej Society for Human Resource Management. „Małe firmy mają tendencję do popełniania więcej błędów, jeśli chodzi o zgodność federalną niż duża firma może zrobić, i okazuje się, że są one źle przygotowane na konsekwencje”.

Twoja firma może być mała, ale masz kilka dość wysokich zamówień. Musisz spełniać wymogi bezpieczeństwa Occupational Safety and Health Administration, jak również zapewnić, że wszystkie Americans with Disabilities Acts są dostępne. Nawet firma zatrudniająca zaledwie 15 pracowników musi być świadoma tych zasad.

Stany mają również indywidualne wymagania. Jak wyjaśnił Spence, na przykład na Florydzie pracodawca musi posiadać polisę ubezpieczeniową workers' compensation, gdy zatrudnia czterech pracowników. „Skąd to wiesz,” zapytała retorycznie, udzielając odpowiedzi: „Potrzebujesz osoby z działu kadr, która ci to powie”.

Co jeszcze?

Menedżer zasobów ludzkich lub zespół może być również dodatkową korzyścią, przynosząc Ci zasoby ludzkie, których potrzebujesz. Jeśli masz kogoś, kogo zadaniem jest rekrutacja talentów i zapewnić, że pobyt w ramach zasad zatrudnienia, są szanse, że zrobią lepszą pracę znalezienia utalentowanych uzupełnień dla swojego zespołu, niż byłbyś. Po tym wszystkim, jesteś bardzo zajęty.

Porozmawiaj z prawnikiem

Jeśli nie jesteś pewien, czy jesteś w zgodzie z przepisami lub czy musisz lub możesz sobie pozwolić na zatrudnienie większej liczby osób, porozmawiaj z prawnikiem. Radca prawny może doradzić Ci na temat prawa w danym stanie, wszelkich przepisów, które mogły być ignorowane, a nawet na wartość zespołu zasobów ludzkich. Uzyskaj wskazówki.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *