Etsy walczy z dyskryminacją ze względu na płeć dzięki nowej polityce urlopów rodzicielskich

Aby rodzice i dzieci mogli nawiązać więź, potrzebują wspólnego czasu, zwłaszcza we wczesnych etapach życia dziecka. Mając to na uwadze, Etsy dołączyło do innych pracodawców wprowadzając politykę urlopów rodzinnych, która dotyczy w równym stopniu matek i ojców i jest zgodna z amerykańskimi standardami zatrudnienia.

Wpływ na ten ruch mogły mieć osobiste doświadczenia prezesa firmy, Chada Dickersona, który w 2014 roku adoptował dziecko i publicznie mówił o swoim urlopie. Podobno w pełni skorzystał z istniejącej wówczas polityki dla rodziców, donosi Fast Company. Ale Etsy nie jest jedyną firmą przyjmującą neutralną pod względem płci i hojną politykę, ani pierwszą.

Etsy idzie w ślady Spotify

Pod koniec zeszłego roku szwedzka firma Spotify, zajmująca się streamingiem muzyki, zrobiła furorę ogłaszając, że zamierza wprowadzić obszerną i hojną politykę urlopową dostępną dla wszystkich rodziców. Spotify powiedziało, że robi to, aby promować szwedzkie wartości kulturowe, które podkreślają zdrową równowagę między życiem zawodowym i prywatnym oraz równość płci.

Teraz Etsy ogłosiło podobnie neutralne pod względem płci i hojne podejście dla rodziców noworodków i rodziców adopcyjnych. Oprócz umożliwienia rodzicom obu płci korzystania z urlopu przez 6 miesięcy, nowe zasady dają rodzicom elastyczność co do tego, kiedy mogą wziąć wolne. Etsy podkreśla jednak znaczenie wczesnego, ciągłego kontaktu z noworodkiem, a rodzice muszą wykorzystać osiem z 26 dostępnych tygodni w ciągu pierwszych sześciu miesięcy spędzonych z dzieckiem.

Neutralność płci

Dyrektor ds. kultury i zaangażowania w Etsy powiedział Fast Company, że nowa polityka Etsy dla rodziców jest specjalnie zaprojektowana tak, aby była neutralna pod względem płci. Próbuje ona uwzględnić nieświadome uprzedzenia kulturowe i płciowe, z którymi borykają się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Badania, na których opierało się Etsy, wykazały, że zarówno matki, jak i ojcowie byli poszkodowani pod względem awansów i podwyżek, kiedy brali urlopy.

Gorman powiedział: „To jest błędne. Jako firma, Etsy potrzebuje ludzi, którzy mają jasność co do naszych priorytetów, są zmotywowani i skupieni na osiąganiu naszych długoterminowych celów, a wiemy, że bycie rodzicem nie wyklucza bycia takim pracownikiem. W rzeczywistości wierzymy, że polityka, która zatrzymuje utalentowanych rodziców, wzmacnia naszą ogólną bazę pracowników.”

Czy stać Cię na szczodrość?

Jeśli jesteś zainteresowany wprowadzeniem bardziej hojnej polityki urlopowej w swoim miejscu pracy i chciałbyś uzyskać pomoc w określeniu opcji, obowiązków i najlepszych praktyk, porozmawiaj z prawnikiem. Uzyskaj wskazówki i upewnij się, że wszelkie decyzje, które podejmiesz, będą korzystne dla Ciebie, Twojej firmy i Twoich pracowników.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *