Mężczyzna skazany na 8 lat za posiadanie medycznej marihuany w Mississippi

Patrick Beadle, 46-letni ojciec dwójki dzieci, został skazany na osiem lat więzienia, bez możliwości zwolnienia warunkowego, za posiadanie prawie trzech funtów medycznej marihuany. Został on zatrzymany za rzekome przekroczenie podwójnej żółtej linii, a policja znalazła zioło podczas rutynowego przeszukania.

Beadle kupił marihuanę w Oregonie, aby poradzić sobie z bólem kolana, gdzie jest ona zarówno legalna medycznie, jak i rekreacyjnie. Ale nadal posiadał ją w Mississippi, gdzie dozwolone jest posiadanie tylko 30 gramów marihuany przez osobę fizyczną, ale zabronione w samochodach. Stan ten nie ma wyjątku dotyczącego marihuany leczniczej.

Trzy funty? To są duże doby!

W Mississippi za posiadanie od jednego do pięciu kilogramów marihuany grozi kara od sześciu do 24 lat więzienia i do 500 000 dolarów grzywny. Beadle miał 2,89 funta, czyli nieco ponad kilogram. Można by zapytać: “ile to jest jointów?”. I oczywiście, jak na wszystkie wielkie pytania, odpowiedź brzmi: to zależy. Ale dla dobra rozmowy, typowy papieros zawiera około 0,7 grama tytoniu. Przeliczając na system imperialny, w jednej uncji mieści się około 40 papierosów. Trzy funty to 48 uncji.

Więc Beadle miał przy sobie około 1,920 jointów trawki. To znacznie ponad 30 gramów, w rzeczywistości ponad kilogram, w samochodzie, i o wiele więcej niż wystarczało dla jednej osoby, stawiając zarzut handlu narkotykami. Nie jest trudno zrozumieć, jak ława przysięgłych z Mississippi uznała Beadle’a winnym handlu narkotykami, za co grozi kara więzienia bez możliwości zwolnienia warunkowego, po niespełna półgodzinnej naradzie. A może tak jest?

Rozmiar ma znaczenie, ale czy jest to dowód bezpośredni?

Prokuratorzy przyznali na rozprawie, że jedynym dowodem na handel narkotykami były poszlaki – duża ilość trawki, którą miał przy sobie Beadle. Nie znaleziono żadnego z typowych dowodów handlu, takich jak waga, torby do dystrybucji, duże sumy pieniędzy czy broń.

Adwokaci Beadle’a nalegali na sędziego Madison County Circuit Court Williama Chapmana, aby odrzucił zarzuty o handel i skazał Beadle’a za zwykłe posiadanie, ale Chapman odmówił. Adwokaci ACLU twierdzą, że jest to kolejny przypadek uprzedzeń rasowych wobec czarnych mężczyzn posiadających narkotyki w Mississippi, powołując się na wcześniejszą sprawę sądową, której odkrycie doprowadziło do rasistowskich e-maili w departamencie policji Madison County, kładących na dno ludzi kolorowych.

W tamtym pozwie, ACLU twierdzi również, że nie-biali są często poddawani nieuzasadnionym przeszukaniom i konfiskatom, zarówno w ich domach, samochodach, jak i na ulicach, z naruszeniem Czwartej i Czternastej Poprawki. W tym przypadku Beadle twierdzi, że nie przekroczył podwójnej żółtej linii, co spowodowało nieuzasadnione przeszukanie, które doprowadziło do odkrycia skrytki z marihuaną.

Jeśli czujesz, że ty lub ktoś, kogo kochasz został poddany zarzutom kryminalnym, skontaktuj się z adwokatem przestępczości narkotykowej. Prawny profesjonalista może poinformować Cię o aktualnych przepisach i trendach w Twojej okolicy, i pomóc Ci zdecydować, jaki jest Twój najlepszy prawny kierunek działań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *