Najlepsze praktyki w zakresie relacji z dostawcami

Każda dobrze prosperująca mała firma potrzebuje łańcucha dostaw i w dużej mierze opiera się na posiadaniu odpowiednich dostawców i właściwych relacji z nimi. Jak więc pozostać na dobrych warunkach z firmami, które utrzymują Cię w biznesie?

Poprzez tworzenie i utrzymywanie otwartych linii komunikacyjnych, dzielenie się oczekiwaniami klientów i przyszłych celów, a przede wszystkim, unikając kilku wspólnych pułapek prawnych. Oto kilka najlepszych praktyk, aby utrzymać swoje relacje z dostawcami zdrowe, produktywne i legalne.

Napisz to dobrze

Powiedzieliśmy to milion razy wcześniej; słyszałeś to milion razy wcześniej; ale czy zastosowałeś to w praktyce? Pobierz. To. W. Pisanie. Umowy z dostawcami wymagają pisemnej umowy, która określa oczekiwania obu stron, jak i kiedy te oczekiwania zostaną spełnione, a co się stanie, jeśli nie są. Nawet rozmowy telefoniczne i osobiste powinny dostać e-mail follow-up, upamiętniając dyskusję więc każdy jest na tej samej stronie.

Zajmij się techniką

Widziałeś, że zbyt wiele firm zostało zhakowanych, aby bawić się w cyberbezpieczeństwo. Ale czy Twoi sprzedawcy grają z Tobą w piłkę? Ponieważ małe firmy stają się coraz bardziej zintegrowane ze swoimi dostawcami, coraz więcej z nich żąda od dostawców dowodów na to, że ich cyberbezpieczeństwo zapewni bezpieczeństwo danych klientów. Każdy sprzedawca, który ma dostęp do poufnych informacji o klientach lub firmach, powinien mieć takie same interesy związane z bezpieczeństwem cybernetycznym, jak Twoja firma.

Chroń płatności

Uważaj, jak płacisz swoim dostawcom – Better Business Bureau niedawno ostrzegło właścicieli małych firm przed oszustwem wymierzonym w systemy płatności dostawców. A najszybszym sposobem na zerwanie stosunków z dostawcą jest spór o płatność. Upewnij się, że wszystkie płatności dla dostawców są zatwierdzane przez więcej niż jednego członka twojego personelu i bądź ostrożny wobec wszelkich przelewów bankowych. Ogólnie rzecz biorąc, wystarczy czek wysłany na właściwy adres w odpowiedzi na ważne zamówienie zakupu.

Relacje z dostawcami mogą być skomplikowane, a umowy z dostawcami jeszcze bardziej. Jeśli chciałbyś uzyskać pomoc w sporządzeniu lub przeglądzie umów z dostawcami, możesz skonsultować się z doświadczonym prawnikiem specjalizującym się w umowach.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *