Oczekiwania po rozwodzie: Dlaczego standard życia ma znaczenie

Oczekiwania po rozwodzie: Dlaczego standard życia ma znaczenie

Alimenty na rzecz małżonków, zwane również alimentami, nie są obliczane na podstawie znormalizowanego przez państwo wzoru, jak ma to miejsce w przypadku alimentów na dzieci. Sądy używają wielu różnych czynników, aby określić rozsądną wysokość alimentów.

Tymczasowe wsparcie dla małżonków jest zazwyczaj przyznawane po separacji i w trakcie postępowania rozwodowego, ale przed jego finalizacją, jest oparte głównie na potrzebach finansowych. Długoterminowe lub stałe alimenty dla małżonków, sfinalizowane i egzekwowalne wraz z rozwodem, są określane w sposób bardziej całościowy. Dużą część tych rozważań stanowi standard życia, do którego małżonek przywykł w trakcie trwania małżeństwa. Nazywa się to również utrzymaniem status quo. Zobowiązania finansowe, z którymi odchodzi wspierany małżonek, muszą zostać spełnione, niezależnie od jego możliwości zarobkowych.

Wsparcie dla małżonków w pewnym sensie to uwzględnia, zapewniając spełnienie podstawowych obowiązków finansowych, które małżonek musi spełnić. Nie oznacza to, że należy podtrzymywać nawyki nadmiernego wydawania pieniędzy w trakcie małżeństwa, ani że małżonek ma prawo do każdego luksusu, którym cieszył się w trakcie małżeństwa.

Zwyczaje związane z wydawaniem pieniędzy nie są w pełni równoznaczne z poziomem życia. Chodzi o to, że jeśli współmałżonek mieszkał w domu z czterema sypialniami i trójką dzieci, nierozsądnie byłoby prosić go, aby przeniósł się do mieszkania z dwiema sypialniami i jakoś sobie radził. Jedną z ważnych rzeczy, o których należy pamiętać, rozważając, jaki standard życia lub status quo powinien być utrzymany przez przyznanie wsparcia dla małżonków, jest to, że jeśli w grę wchodzą dzieci, zmiany w standardzie życia mogą mieć na nie negatywny wpływ. Jeśli jedno z rodziców cieszy się lepszym standardem życia po rozwodzie, dziecko może nieumyślnie sprzyjać spędzaniu czasu z tym rodzicem, aby cieszyć się większymi luksusami.

Standard życia składnik określenia wsparcia małżonków jest ważne, ponieważ stara się utrzymać zmiany po rozwodzie do minimum i to jest uważane za to, co jest najlepsze dla rodzin poruszających się na i zachować zarówno środowiska domowego dla dziecka podobne w jakości i komfortu. Pamiętaj, że sędzia nadal będzie musiał zatwierdzić kwotę wsparcia dla małżonków i jeśli proponowany budżet nie wydaje się rozsądne, on lub ona może dokonać zmian w kwocie wnioskowanej. Skontaktuj się z doświadczonym adwokatem prawa rodzinnego, jeśli potrzebujesz pomocy w sformułowaniu odpowiedniej kwoty alimentów dla małżonków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *