Planowanie podatkowe dla Twojej małej firmy

Jako właściciel małego biznesu wiesz, że sezon podatkowy już nadszedł. Jako inteligentny właściciel firmy wiesz, że zawsze lepiej jest mieć plan. Więc jaki jest Twój plan podatkowy na ten rok? Albo w przyszłym?

Oto dlaczego planowanie podatkowe jest tak ważne dla małych firm, oraz kilka rzeczy, które warto dodać do planu podatkowego Twojej małej firmy.

Potrzeba planu podatkowego

Założenie małej firmy wymaga wiele czasu i planowania. Mamy nadzieję, że częścią tego planu było przygotowanie firmy do sezonu podatkowego. Biorąc pod uwagę cały wysiłek, jaki włożyłeś w rozważania na temat łańcucha dostaw, kultywowania bazy klientów, obliczania zysków i strat, szaleństwem byłoby nie rozważenie tego, jak podatki od osób prawnych wpłyną na Twój wynik końcowy.

Obniżenie stawki podatkowej firmy w celu zmniejszenia dochodu podlegającego opodatkowaniu, skorzystanie z ulg podatkowych dla małych firm oraz posiadanie odpowiedniej struktury korporacyjnej może wpłynąć na wysokość podatków i perspektywy na przyszły rok.

Tworzenie planu podatkowego

Dla Twojej firmy:

Niezależnie od tego, czym się zajmujesz lub co sprzedajesz, musisz wiedzieć, kiedy należy zapłacić podatki, a to może zależeć od struktury Twojej firmy. Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością muszą złożyć wniosek do 15 marca, a właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych i jednoosobowe spółki z ograniczoną odpowiedzialnością muszą złożyć wniosek do 15 kwietnia. Twoja struktura korporacyjna będzie miała również wpływ na formularze do składania dokumentów. Spółki LLC używają formularza 1120 lub 1120s, spółki osobowe formularza 1065, a właściciele jednoosobowych firm i osoby samozatrudnione używają Schedule C.

Musisz również znać wszystkie ulgi i odliczenia podatkowe, które mogą być opłacalne dla Twojej małej firmy. Pewne zatrudnienie, fizyczne ulepszenia struktur biznesowych i świadczenia pracownicze mogą przynieść ulgi podatkowe dla Twojej małej firmy, a ilość i różnorodność odliczeń podatkowych stale się powiększa. Wiedza na temat ulg i odliczeń może nawet pomóc w zapłaceniu szacunkowych podatków, co może zmniejszyć Twoje ogólne obciążenie podatkowe na koniec roku.

Dla Twoich pracowników:

O ile nie jesteś jedynym pracownikiem w swojej małej firmie, będziesz musiał zaplanować implikacje podatkowe dla swoich pracowników. Musisz wiedzieć, jaki federalny podatek dochodowy odprowadzić, jak sklasyfikować pracowników i niezależnych wykonawców oraz jak opodatkowane są twoje składki na świadczenia pracownicze i pakiety emerytalne.

Jeśli wchodzisz w sezon podatkowy bez planu, możesz chcieć go stworzyć z doświadczonym prawnikiem podatkowym w pobliżu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *