Prawna obrona przed rodzicielskim uprowadzeniem dziecka, porwaniem

Rodzicielskie uprowadzenie dziecka nie jest niestety rzadkie i może mieć niezamierzone niszczycielskie skutki — na prawa rodzica uprowadzającego i dobro dziecka. Ma to miejsce, gdy członek rodziny, zazwyczaj rodzic, porywa lub ukrywa dziecko na dowolny okres czasu. Nie wszystkie państwa wymagają użycia siły lub strachu przed użyciem siły, jeśli chodzi o porwanie rodzicielskie; bezprawne zatrzymanie zazwyczaj wystarcza. To przestępstwo często zdarza się w trakcie postępowania rozwodowego, ale również może wystąpić w innych emocjonalnie gorących czasach przez lata wychowywania dzieci.

Istnieje kilka prawnych środków obrony przed tym przestępstwem, których rodzice powinni być świadomi. Ale należy również pamiętać, że są to obrony do rodzicielskiego uprowadzenia dziecka. Nadal możesz być oskarżony o mniejszy zarzut ingerencji w opiekę nad dzieckiem i pogardę sądu, jeśli był nakaz sądowy w miejscu i twój zamiar jest kwestionowany.

Nagłe wypadki są generalnie w porządku

Rodzicielskie uprowadzenie dziecka jest przestępstwem państwowym, i jako takie, prawne środki obrony będą się różnić w zależności od stanu. Ale ogólnie rzecz biorąc, jeśli uprowadzający rodzice mają prawo do fizycznej opieki lub odwiedzin, możesz legalnie zatrzymać dziecko dłużej niż wyznaczony okres czasu, jeśli:

Nie udało ci się zwrócić dziecka w wyniku okoliczności niezależnych od ciebie, a powiadomiłeś lub próbowałeś powiadomić drugiego rodzica lub prawnego opiekuna o sytuacji w ciągu dwudziestu czterech godzin po tym, jak odwiedziny miały się zakończyć i zwróciłeś dziecko tak szybko, jak to możliwe, lub
Uciekałeś przed przemocą domową, lub
Miałeś dobrej wiary, że dziecko było w niebezpieczeństwie

Prawa opiekuńcze bez złych intencji

Niektóre stany pozwalają rodzicom, którzy mają prawa do opieki, wykraczać poza wyznaczony okres czasu bez problemu, tak długo, jak powód, dla którego zatrzymują dziecko jest uzasadniony, a nie z zamiarem pozbawienia praw do opieki lub odwiedzin innej osoby. Na przykład w Teksasie, jeśli nie ma złych zamiarów, rodzic sprawujący opiekę może zatrzymać dziecko do trzech dni “przeterminowania”.

Brak pisemnych nakazów sądowych na miejscu

Uprowadzenie dziecka przez rodzica może nastąpić tylko wtedy, gdy istnieje nakaz sądowy dotyczący opieki nad dzieckiem. Jeśli nie ma jeszcze nakazu, który ogranicza prawa jednego z rodziców lub dostęp do dziecka, oboje rodzice mają równe prawa i dostęp do dziecka. Na przykład, jeśli jeden z rodziców zdecyduje się zabrać dziecko ze szkoły wcześniej na przedłużoną wycieczkę weekendową, mogą, tak długo, jak są rzeczywistymi rodzicami dziecka, a ich prawa nie zostały prawnie ograniczone. To może nie wyglądać świetnie podczas postępowania rozwodowego, gdy opieka jest zerwana, ale to nie będzie uważane za przestępcze rodzicielskie uprowadzenie dziecka.

Jeśli zostałeś oskarżony o porwanie rodzicielskie, skontaktuj się z lokalnym adwokatem rodzinnym tak szybko, jak to możliwe. Często niektóre prawa i obrona muszą być ustanowione w ciągu dziesięciu do trzydziestu dni od rzekomego uprowadzenia, aby pozostać nienaruszone. Niezależnie od tego, porwanie rodzicielskie jest poważnym przestępstwem, przestępstwem w wielu stanach, które może mieć poważny negatywny wpływ na twoje prawa rodzicielskie, twoje relacje z dzieckiem, a nawet na twoją karierę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *