Uwaga: Halloween to noc grupy zadaniowej ds. pijanych kierowców

Policja często zwiększa swoje egzekwowanie przepisów dotyczących jazdy po pijanemu w okolicach świąt. To ma sens – więcej ludzi pije przed, w trakcie i po świętach, a trzymanie ich z dala od dróg zapewnia wszystkim bezpieczeństwo. Jedną z taktyk jest odstraszanie ludzi od jazdy po pijanemu, zanim wsiądą za kierownicę. Tak więc wydziały policji w całym kraju ogłaszają swoje grupy zadaniowe ds. jazdy po pijanemu w Halloween.

“Jak zawsze, najlepszym wyborem ktoś może zrobić, jeśli planują spożywać napoje alkoholowe, jest znalezienie innej formy transportu, który nie obejmuje ich obsługi pojazdu silnikowego,” zgodnie z oświadczeniem z pięciu Arizona organów ścigania zespół do połowu pijanych kierowców w ciągu najbliższego tygodnia. Oto kilka innych pomocnych wskazówek, aby upewnić się, że Halloween DUI nie nawiedza cię na zawsze:

1. Nie daj się nawiedzić przez Halloween DUI: 4 trzeźwiące wskazówki

Oczywiście, “Nie prowadź i pijany” jest najprostszą radą, ale nie jest to szczególnie pomocne. (W przeciwnym razie nie potrzebowalibyśmy wciąż grup zadaniowych ds. pijanej jazdy.) Więc co powiesz na to: miej oko na swoje picie, ponieważ wszystko powyżej legalnego limitu jest per se nielegalne, co oznacza, że możesz dostać DUI, nawet jeśli nie czujesz się pijany lub nie prowadzisz źle; i unikaj narkotyków, zarówno nielegalnych narkotyków, jak i leków na receptę, ponieważ prawo DUI karze za odurzenie i upośledzenie, a nie tylko bycie pijanym. Ponadto, użyj tej poręcznej aplikacji w telefonie, aby znaleźć podwózkę.

2. Punkty kontrolne DUI w Halloween: Przepisy, o których należy pamiętać

Prawie każda grupa zadaniowa pijanej jazdy będzie zatrudniać niektóre punkty kontrolne trzeźwości. Tak, punkty kontrolne DUI są legalne, a oficerowie mają prawo zatrzymać Twój samochód i poprosić o prawo jazdy, ubezpieczenie i informacje rejestracyjne. I tak, zawracanie przed dotarciem do jednego z nich jest również legalne, tak długo jak nie łamiesz żadnych innych przepisów ruchu drogowego. Jazda nieregularna lub w inny sposób ignorowanie przepisów ruchu drogowego jest dobrym sposobem na zatrzymanie się, w punkcie kontrolnym lub nie.

3. Halloween 101: Czy mogę nosić maskę podczas jazdy?

Prawdopodobnie nie jest to dobry pomysł. W niektórych stanach jest to całkowicie nielegalne, a inne stany zabraniają robienia za kierownicą czegokolwiek, co upośledza zdolność bezpiecznego prowadzenia pojazdu. Ponadto, nie są one tak łatwe do zobaczenia i mogą przyciągnąć niewłaściwy rodzaj uwagi od organów ścigania.

Postawienie zarzutu DUI w Halloween może być przerażające – skontaktuj się z lokalnym adwokatem DUI już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *